top of page
Biciklomania.logo.2800.2800.no.backround.png

Biciklomania

prezentuje:

Bosnianmountainsrace_main

Bośnia i Hercegowina

Banja Luka

7-13.09.2024

Logo.3000.3000_edited.png

Bośnia i Hercegowina, jako kraj znalazło swoje miejsce na mapie Europy w 1992 roku, ale historia tego regionu Bałkanów jest starsza niż ktokolwiek może pomyśleć. Dzisiejsza Bośnia ma wiele ciekawych atrakcji turystycznych, lokalni mieszkańcy oferują serdeczną gościnność i jest tu ogromna przestrzeń do uprawiania różnorodnych aktywności na świeżym powietrzu. W tym także turystyki rowerowej.

 

Bosnian Mountains Race jest nowym wyścigiem w formacie samowystarczalnego ultra-maratonu rowerowego w trakcie, którego uczestnicy mają możliwość odkrywać i poznawać Bośnię i Hercegowinę.

Jeden kraj, podzielony na dwie autonomiczne jednostki administracyjne – Republikę Serbską i Federację Bośni i Hercegowiny. Nasze trasy przemierzają je obie, aby wszyscy biorący udział mogli doświadczyć rożnorodność ludzi żyjących w Bośni. A z tym także szansa spróbowania różnorodnych tradycyjnych przysmaków, które zawsze są świeże i przygotowane z lokalnie hodowanych składników. Uczestnicy „na szybko” przejadą przy naturalnych cudach Bośni, takich jak fascynujący Wodospad Pliva i wyglądające jak z bajki kaskady wodne w Janjske Otoke. Bedzie także krótki odcinek trasy starej kolei Ćiro, która jest symbolem Bałkanów i Jugosławii. Pierwszy odcinek torów Ćiro został położony jeszcze za czasów panowania monarchii austro-węgierskiej. I naturalnie Bosnian Mountains Race ukazuje naturalne piękno Bośni. Niekończący się widok gór, wysokie płaskowyże pokryte różnorodną roślinnością, gęste lasy z bogatą fauną, głębokie i rozwlekłe doliny wraz z potokami czy rzekami wypełnionymi nieskazitelnie czystą wodą.

Czy jesteście gotowi wziąć udział w tym wyzwaniu i zobaczyć uroki Bośni na własne oczy?

Przed zapisaniem się prosimy o przeczytanie

ibikebanjaluka.jpg
ibikebanjaluka.nobackground.png

Zanim przystąpicie do zapisywania się pozwólcie, że powiemy wam szybko o naszym nowym projekcie. Nazywa się „I bike Banja Luka” (ja roweruje w Banja Luce), a celem jest stworzenie, wybudowanie, utrzymanie i promocja rozbudowanej siatki tras rowerowych w okolicach Banja Luki. Plany na przyszłość uwzględniają m.in. wytyczanie tras, kreowanie ogólnodostępnych map czy stworzenie i instalacja znaków informacyjnych. To wszystko dla lokalnych rowerzystów jak i przyjezdnych turystów. W formularzu rejestracyjnym pytamy, czy jesteście zainteresowani przekazaniem dotacji na projekt „I bike Banja Luka”. Każda kwota zostanie dodana to kosztu udziału w wyścigu, a osoba przekazująca datki będzie miała na koszulce znaczek "Jestem częścią projektu I bike Banja Luka".

Suma dotacji (w EUR):

1

2

0

BMR_map.jpg

GŁÓWNA TRASA

Road.png

650km

Climb_edited.png

15000 metrów

156 godzin

KRÓTKA TRASA

450km

Road.png

11000 metrów

Climb_edited.png

108 godzin

  • Pamiątkowa koszulka

  • Rowerowa czapeczka z numerem

  • Pliki trasy do nawigacji (.gpx, .fit, .tcx)

  • Tracker - śledzenie na żywo

  • Medal finiszera

  • Nagrody za trzy pierwsze miejsca (kobiety, mężczyźni, pary)

  • Ciepły posiłek na mecie

  • Wsparcie samochodu

140 EUR

Flag.eng.jpg
bih.hr.srb.jpg
bottom of page